30 Kasım 2012 Cuma

Yorum: Patrick deWitt - Sisters Kardeşler


Kitabın Adı: Sisters Kardeşler 
Yazarı: Patrick deWitt
Yayınevi: Domingo Yayınları
Orijinal Adı: Sisters Brothers
Çeviri: Avi Pardo
Basım Yılı: Nisan 2012, 1. Basım
Sayfa Sayısı: 360

   D&R'ın 10 TL'lik kampanyası kapsamında aldığım kitaplardan biriydi Sisters Kardeşler. Kitabı, kampanyadan önce birkaç sitede görmüştüm. Hem kapağıyla hem de konusuyla ilgimi çekmeyi başarmıştı. Kampanyaya dahil olduğunu öğrenince soluğu en yakın D&R'da almıştım fakat orada bulamayınca başka bir D&R'a gitmek zorunda kalmıştım. Şimdi düşünüyorum da katlandığım onca zahmete değmiş :)

26 Kasım 2012 Pazartesi

Yorum: Demet Altınyeleklioğlu - Pargalı ve Hatice


Kitabın Adı: Pargalı ve Hatice
Yazarı: Demet Altınyeleklioğlu
Yayınevi: Artemis Yayınları
Basım Yılı: Kasım 2011, 1. Basım
Sayfa Sayısı: 842

   Demet Altınyeleklioğlu'nun son iki kitabıyla birlikte (Nurbanu ve Safiye) sepete eklenmişti; araya giren dersler, sunumlar ve vizeler yüzünden bir aydır -arasında ayraç- okunmayı bekledi. Bugün zorlamayla da olsa bitirebildim :)

23 Kasım 2012 Cuma

Tanıtım: Charlaine Harris - Peri Ölüsü (Sookie Stackhouse, #9)   Yıllar yıllar önce, İnkılâp Kitabevi'nde yeni bir vampir romanı görmüştüm. Arka kapak konusu hoşuma gitmişti fakat alamamıştım. Eve gelince kitabın adını hatırlayamamam ile birlikte başlayan bu takıntı kitabevine gidip ''Sizde bir kitap vardı, kapağında da mor ojeli bir kadının eli... Ondan kaldı mı?'' diye sorana kadar bitmedi.

Sonunda...

   

   Vizeleri başarıyla (Umarım :D) atlattıktan sonra güzel ve uzun bir uyku çektim. Sonunda dizilerim, kitaplarım ve blogumla ilgilenebileceğim :) Pargalı ve Hatice'yi bu hafta sonu bitirmeyi planlıyorum. Ardından Sisters Kardeşler'in yorumu gelecek.
   Blog ile ilgili bir kaç yeni fikir var aklımda, ocakta bu fikirleri eyleme dönüştürmeyi umuyorum.

   Herkese güzel bir hafta sonu dilerim =)

17 Kasım 2012 Cumartesi

İlk Mim Heyecanı...

   Derslerin yoğunluğuna vizeler de eklenince bloga girmek hayal olmuştu benim için. Bugün azıcık bir göz atayım dedim ve bir de ne göreyim, mimlenmişim! Eh tabi, ilk mimim olunca heyecanı da oluyor ;) Esra Kübra Ercan ikizlere teşekkür ediyorum ve soruları cevaplamaya geçiyorum :)

15 Kasım 2012 Perşembe

Haber: Ölümcül Oyuncaklar Serisi: Kemikler Şehri Film Fragmanı Yayınlandı


   Bu soğuk kış sabahında içimi kıpır kıpır yapan bir haberle karşınızdayım :D Büyük bir hevesle okuduğum Ölümcül Oyuncaklar Serisi: Kemikler Şehri (The Mortal Instruments: City Of Bones)'nin ilk film fragmanı yayınlandı.

13 Kasım 2012 Salı

Tanıtım: Pucca - Allah Beni Böyle Yaratmış (Pucca Günlük, #3)


   Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük ve Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey kitaplarıyla tanınan ve kısa zamanda kendini okuyucuya sevdiren Pucca'nın yeni kitabı geliyor! Twitter adresinde kitabın 20 Kasım'dan sonra çıkacağını ve 21 Kasım'da Tüyap Kitap Fuarı'nda olacağını belirtti :) 

12 Kasım 2012 Pazartesi

Tanıtım: J.R.R. Tolkien - Bitmemiş Öyküler


   Orta Dünya efsanesinin çok önemli bir parçasını oluşturan Bitmemiş Öyküler (Unfinished Tales) kitabı İthaki Yayınları etiketiyle Türkçe olarak raflardaki yerini aldı. J.R.R. Tolkien'in tamamlayamadığı eser, oğlu Christopher Tolkien tarafından babasının notlarıyla derlendi.

   Arka kapak yazısı ise şu şekilde;
   Bitmemiş Öyküler, Tolkien’in Orta Dünya efsanesinin çok önemli bir parçasıdır. Özellikle Yüzüklerin Efendisi, Silmarillion ve Hobbit kitaplarını okuyan Tolkien hayranlarının dikkatini çekecek bu kapsamlı çalışma, yazarın yaşarken tamamlayamadığı ama oğlu Christopher Tolkien’in kendi notlarıyla sunduğu bir eser.
   Bitmemiş Öyküler, Orta-Dünya’nın Birinci Çağı ile Yüzük Savaşı’nın sona erişi arasındaki zamana ait öyküleri kapsıyor. Çöküşü öncesindeki uzun çağlardan Númenor hakkında günümüze kalabilen tek öykünün yanı sıra, Palantíri ve Amroth Efsanesi de yine Bitmemiş Öyküler arasında anlatılıyor.
   Orta Dünya ile ilgilenenlerin en kısa zamanda para biriktirmeye başlayacağını düşünüyorum zira kitap 43 lira olarak satışa sunuldu. 


11 Kasım 2012 Pazar

Tanıtım: Fiona Paul - Karanlık Sular (Secrets of the Eternal Rose, #1)


   Dex Yayınları'nın yeni kitabı Karanlık Sular ya da bilinen diğer adıyla Venom... Şu kapağın güzelliğine bakar mısınız :) Konusu ise ilgi çekici ve merak uyandırıcı;

10 Kasım 2012 Cumartesi

1881 - 193∞


3 Kasım 2012 Cumartesi

Haber: Taht Oyunları, Kargaların Ziyafeti ile Devam Ediyor


   Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin 4. kitabı Kargaların Ziyafeti çıktı!

   Yedi Krallık’taki çetin mücadelelerde hayatta kalmayı başaranlar, emelleri için yeni savaşlara girişir. İnsan suretindeki kargalar, ziyafet için bir araya gelerek yeni komplolar hazırlar ve tehlikeli ittifaklar kurar. Asiller ve sıradan insanlar, askerler ve büyücüler, katiller ve bilgeler; bahtları ve elbette hayatları uğruna bir araya gelir…

Bu ay ne okuyacağım? (Kasım/2012)


   Derslerimin yoğunluğundan dolayı kendime ayırdığım zaman gitgide kısalıyor. Kitap okuyacak zamanım ise neredeyse sıfır! Bütüüün günü kendime ayırıp içeceğimle birlikte kitabıma gömülmeyeli bayağı oldu. 
   Bu ay okumaya çalışacağım kitaplar Pargalı ve Hatice ve Sisters Kardeşler. Pargalı ve Hatice'ye geçen ay başlamıştım, kitabın yaklaşık dörtte birini okumuş bulunmaktayım :)

   Bu yağmurlu ve serin kasım ayında sizler hangi kitabı/kitapları okumayı düşünüyorsunuz?

D&R Kampanyası, Part II


Kampanyadaki kitapların şubeden şubeye faklılık gösterdiğini biliyordum ama ne yazık ki D&R'a gidecek vaktim yoktu. Bayramın son günü tatilden faydalanıp kendimi Optimum Outlet'teki D&R'a attım. Forum Bornova'da bulamadığım birçok kitabın burada olduğunu görünce nasıl sevindim anlatamam :) Kendi kendime koyduğum yasağı çiğnememeye çalışarak alacağım kitap sayısını en aza indirdim ve iki kitap aldım. 
Kitaplığımın yeni üyeleri ise Kağıt Kız ve Sisters Kardeşler oldu :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...