Hakkımda

Herkese merhaba, ben Fehiman ^_^

24 yaşındayım.

İzmir'de doğdum ve büyüdüm. İzmir'in denizini, boyozunu, Kordon'unu, insanlarını; kısacası her şeyini seviyorum.

Psikoloji bölümü mezunuyum. Psikolojiye karşı aşırı bir merakım olduğundan bu bölümü seçmiştim. Ayrıca insanları anlamayı ve dinlemeyi de severim.

Hayvanları da insanları sevdiğim kadar, hatta belki daha da fazla severim. Özellikle kedilere karşı bir düşkünlüğüm var.

Kitaplarla ilkokul yıllarımda tanışmıştım. O yıllarda derslerin zoruyla kitap okutulduğundan dolayı okuyacağım kitapları seçme şansım pek yoktu. Bu yüzden de başlarda kitap okumayı biraz sıkıcı bulduğumu itiraf ediyorum. Fakat daha sonra, ilkokul yıllarımın ortalarında Jules Verne sayesinde fantastik kitaplarla tanıştım ve bana kitapları sevdiren de bu tür oldu. Fantastik kitaplar dışında macera, bilim kurgu, genç-yetişkin, gerilim ve polisiye türlerini tercih ediyorum.

Kitap okumak dışında dizi ve film izlemeyi seviyorum. Film tercihlerim de kitaplarda olduğu gibi fantastikten yana. Dizi olarak yabancı dizileri tercih ediyorum. Fakat dizilerde kitap ve filmlerdeki kadar seçici değilim. Filmlerde dram ve komedi türlerini izlemeyi sevmem ama dizilerde tercih edebilirim. Ayrıca 23 yaşında olmama rağmen tam bir çizgi film hastasıyım ve film olarak animasyonları da izlemeyi severim.

Kitap okumak ve dizi-film izlemek dışında, hobi olarak her şeyi sayabilirim. Anlık heveslerle birçok hobiye yönelsem de kısa bir süre sonra sıkılıyorum ve bırakıyorum. Ara sıra bu anlık heveslerim geri geliyor ve işi bitirmiş olabiliyorum :) Bu anlık heveslere örnek vermem gerekirse, orta okul zamanımda voleybolla ilgilenmiştim. Birkaç yıl önce polimer kile merak salmıştım. Şu sıralar ise çeşitli DIY projeleriyle uğraşıyorum.

Favori yazarlarımın başında Tolkien bulunsa da, Rowling'i de es geçmiyorum. Kitapları yeni keşfettiğim zamanlarda J.K. Rowling'in yarattığı o inanılmaz büyücü dünyasıyla tanışmıştım. Harry Potter'la geçen çocukluğum, Tolkien'ın hayal gücüyle tanışmamla değişti. Harry Potter'la büyüyen ben, Orta Dünya ile olgunlaştım. Bu yüzden bu iki yazarın, bu iki muhteşem evrenin yeri bende çok ayrıdır. Bunlar dışında Jules Verne, Anne Rice, Neil Gaiman, John Green gibi yazarları favorilerim olarak nitelendirebilirim.

Evde yangın çıksa ve sadece bir kitap kurtaracak zamanım olsa hiç düşünmeden elim, Yüzüklerin Efendisi'ne giderdi. Tolkien'ın bütün eserlerini sevsem de Yüzüklerin Efendisi, beni bu muhteşem dünyayla tanıştırdığı için her zaman en sevdiğim kitabım olarak kalacak. Ayrıca Harry Potter serisi, çocukluğumun son zamanlarını hatırlattığı için özeldir. Şimdi bile, serinin son kitabını alırken hissettiklerimi hatırlarım. Tolkien ve Rowling'in eserleri dışında Jules Verne'in kitapları, favorilerimdendir; özellikle de Dünyanın Merkezine Yolculuk. Dracula, Vampir Günceleri serisi, Percy Jackson ve Olimposlular serisi, Lahitteki Ceset gibi kitaplar da favorilerim arasında.

Yüzüklerin Efendisi, milyon kere izlesem de sıkılmayacağım ender filmlerden biri. Harry Potter, Inception, Matrix, Star Wars ve Marvel filmleri şu anda aklıma gelen favori filmlerimden. Ama genel olarak kurgusu iyi ve karakterleri başarılı bütün fantastik filmleri izleyebilirim.

Filmden ziyade bol bol dizi izlerim. Dizilerde de fantastik ağırlıklı olmak üzere genellikle bilim kurgu, polisiye, komedi, macera ve dram türündekileri tercih ediyorum. Ama türü dram olan izlediğim dizi sayısı çok az. Supernatural, Hustle, Doctor Who, Fringe, Sherlock, The Big Bang Theory, Grimm, House M.D. favori dizilerimden bazıları.

Yorum Cadısı'nı okuduğum kitaplar, izlediğim dizi ve filmler hakkında düşüncelerimi paylaşmak; haberlerini ulaştırmak ve tanıtmak amacıyla açtım. Bu konuda bana destek olan herkese sonsuz teşekkürler ;)

4 yorum:

 1. Merhaba Fehiman, çok başarılı yazıların var, tebrik ediyorum.

  YanıtlaSil
 2. sizinle bir çok ortak yönümüz var sizin gibi fantastik kitap seven kişileri görmek doğrusu beni mutlu ediyor sizinle daha yakından tanışmaktan mutluluk duyarım.Kitap seçimlerimde yorumlarınızı dikkate alacağım yazılarınızın devamını bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap tavsiyelerimizi birbirimize iletmemiz için bana, iletişim kısmındaki mailden ulaşabilirsiniz ^_^

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...