8 Eylül 2012 Cumartesi

Tanıtım: N.K. Jemisin - Yüz Bin Krallık (The Inheritance Trilogy, #1)


   Yine bir Dex harikasıyla karşınızdayım :) Öncelikle kapağına vuruldum. Daha sonra konusunu okudum ve hoşuma gitti. Alınacaklar listeme başka bir Dex kitabını daha ekliyorum ;)
   Konusu ise şu şekilde;

   Ya iki ruhun olduğunu keşfetseydin?
   Tanrılar ve faniler, güç ve aşk, ölüm ve intikam. 
   O, hak ettiği mirası ve intikamını alabilecek mi?
   Yeine, Kuzey Tepeleri'ndeki vahşi Darr halkının reisi. Annesi hanedanın merkezi Gökşehir'e çağırıldıktan kısa süre sonra gizemli bir şekilde öldü. Yeine'in matemi sürerken tüm evreni yöneten büyükbabası Kral Dekarta Yeine'i varisi ilan etti. Ama Yüz Bin Krallık'ın hükümdarı olabilmek hiç de kolay değil. Yeine kendini çok güçlü rakiplerle, Tanrılar ve yaratıklarla dolu zorlu bir mücadelenin içinde buldu.
   Yeine'in tek istediği annesini kimin öldürdüğünü bulmak ve intikamını almak. Bunun için de Göksel Üçlü'nün neden savaştığını çözmesi gerekiyor. Karanlık Tanrı Nahadoth, Aydınlık Tanrı Itempas ve Alacakaranlık Tanrısı Enefa ona bu mücadelede hem yardımcı hem de düşman olacak, Yeine Tanrılara bile güvenmemeyi öğrenecek. Aşk, Yeine'i hiç beklemediği bir anda kıskıvrak yakalayacak ve kabullenmesi zor gerçeklerle yüz yüze getirecek.
   Dex Yayınları bir de video hazırlamış. O da burada :)

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...