7 Mayıs 2013 Salı

Tanıtım: Maria Semple - Neredesin Bernadette


   Sokak Kedisi Bob ile başarılı bir çıkış yapan Yabancı Yayınları, Neredesin Bernadette? ile yayın hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Adult Fiction/Yetişkin Kurgusu türündeki kitap, birçok sitede ön siparişte gözüküyor. 
   Kitabın arka kapak yazısı şu şekilde;

Bernadette... kayıp bir anne.
Bernadette'in kocası Elgie... bir Microsoft dehası.
Bee... onların 15 yaşındaki kızı.
Bir Çocuk, Bir Anne Ve Bir Baba
Yeterli mi aile olmaya?

"Ellen", "Saturday Night Live", "Mad About You" ve "Arrested Development" gibi program ve dizilerin de yazarlığına imza atan Maria Semple'dan, hem öyküsüyle hem de dili ve üslubuyla dikkat çeken, benzersiz bir roman.

"Sağlam bir kurguya dayalı bu kitap e-posta, mektup, F.B.I. raporları, hatta fatura gibi pek çok tazın türünü içinde barındırıyor. Tüm bu türlerin ne denli zekice kullandığını, her bir bilginin nasıl da yaratıcı bir şekilde gözler önüne serildiğini görebilirsiniz elbet ama bunu yapabilmek için önce kahkahalarınıza bir ara vermeniz gerekiyor." 
-The New York Times

"Yaratıcılık ve anne-kız ilişkisinin gücü sıradışı bir anlatımla birleşiyor ama okur romanı okurken bunu fark edemeyecek denli eğleniyor olabilir tabii…" 
-The Oprah Magazine

"İnanılmaz eğlenceli… Semple, çocuklarını özel okullara gönderen evhamlı aileler ve çevre bilincine kafayı takmış komşularla dolu bir hayattan alaycı bir kesit sunuyor… "
-Vogue

"Semple bir kadının hayatını oluşturan bileşenleri ve çevresindeki insanların kadınları algılayış şekillerini hayranlık verici bir şekilde anlatıyor."
-Publishers Weekly

"Zeki ve yaratıcı olduğu kadar özgün ve içten…" 
-Gillian Flynn

"Neşeli, matrak ve harika bir kitap ama en iyi yanı bir sonraki sayfada ne ile karşılaşacağınızı asla kestiremiyor olmanız." 
-Kate Atkinson

post signature

2 yorum:

  1. şu anda okuduğum bi kitap ve hakikatende çok farklı bittiği gibi blogumda paylaşmak için bekliyorum. Tavsiye ederim:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkürler, listeme ekliyorum ;)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...