11 Nisan 2013 Perşembe

Tanıtım: Frank Schätzing - Limit


   Ülkemizde, Sürü adlı kitabıyla tanınan Frank Schätzing'in yeni romanı Limit çıktı. Pegasus Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan kitap 1248 sayfadan oluşuyor. Kitabın liste fiyatı ise 38 tl olarak belirlenmiş.
   Arka kapak yazısı şu şekilde;
   Sürü 'nün yazarından
   Gerilimin, maceranın ve bilim kurgunun limitlerini zorlayan bir roman
   Yıl 2025. Dünyanın en ünlü, en başarılı, en zengin iş adamları, sanatçıları ve medyatik yüzleri dev bir otelin açılışı için Ay'a davet edilirler. Daveti veren kişi, Helyum-3 adlı yeni ve çevreci bir enerji kaynağını NASA'nın yardımıyla Ay'dan Dünya'ya taşımayı başaran ve böylece petrolü tahtından indiren Julian Orley'dir. 
   İdealist Orley'nin, yeni bir geleceğin habercisi olan bu girişimi tahmin edileceği gibi dengeleri altüst eder, pek çok kişi ve ülkeyi öfkelendirir. Geçmişin petrol bağımlısı, başarılı ve elit yöneticileri artık her türlü kötülükten medet uman insanlar haline gelir. Ay'ı ve Dünya'yı cehenneme çevirecek şeytani planlarını, gözünü kırpmadan adam öldüren psikopat Çinli bir katile havale ederler.
   Yalnız önlerinde küçük bir engel vardır: Dünyalar güzeli, muhalif Çinli kız Yoyo ve melankolik siber dedektif Owen Jericho.

"1248 sayfa: Bu, bir yazar için meydan okuma. Schätzing'in romanında tasarladığı mahşer senaryoları öylesine gerçekçi ki, insan ürperiyor." 
-Carsten Hansen, Literaturtest

"Limit başka hiçbir yazarın cesaret edemeyeceği kadar zor, bilimsel ayrıntılar içeren ve heyecan dolu bir bilimkurgu romanı."
-Frankfurter Allgemeine Zeitung

"Schätzing, Sürü adlı romanından sonra 'limit'leri zorluyor. 1248 sayfalık yeni romanı saf bir bilimkurgu, nefes kesen bir aksiyon ve katıksız bir nostaljiyle dolu." 
-Der Spiegel

post signature

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...