24 Eylül 2012 Pazartesi

Yorum: Demet Altınyeleklioğlu - Altın Cariye Safiye (Osmanlı Hanedanı, #4)


Kitabın Adı: Altın Cariye Safiye
Yazarı: Demet Altınyeleklioğlu
Yayınevi: Artemis Yayınları
Basım Yılı: Eylül 2011, 7. Basım
Sayfa Sayısı: 840

   Nurbanu'yu okuyalı bayağı oldu, araya bir sürü fantastik de girince Safiye'ye daha sonra okurum gözüyle bakmaya başlamıştım. Bir de sayfa sayısı gözümü korkuttu, bu kitap bitmez diye düşünmeye başlamıştım ki daha fazla ertelemek istemedim. 

20 Eylül 2012 Perşembe

Yorum: Elizabeth Rolls - Hanımeli KokusuKitabın Adı: Hanımeli Kokusu
Yazarı: Elizabeth Rolls
Yayınevi: Harlequin Yayınları
Orijinal Adı: Lord Braybrook's Penniless Bride
Çeviri: Gülden Yanıkömer
Basım Yılı: Eylül 2012, 1. Basım
Sayfa Sayısı: 224

   Nette gezinirken Harlequin Yayınları'nın düzenlediği ve çekilişle kitap hediye ettikleri bir ankete rastladım. Anketin sonucunda şanslı kişilerden biri de ben oldum ve bu ciciye kavuştum ;) 

19 Eylül 2012 Çarşamba

Yorum: J.R.R. Tolkien - Silmarillion


Kitabın Adı: Silmarillion
Yazarı: J.R.R. Tolkien
Yayınevi: İthaki Yayınları
Orijinal Adı: Silmarillion
Çeviri: Berna Akkıyal
Basım Yılı: Şubat 2010, 2. Basım
Sayfa Sayısı: 696

   Küçükken izlediğim filmleri pek fazla hatırlamıyorum. İlk filmim olarak Yüzüklerin Efendisi aklımda kalmış. Orta Dünya'nın o büyülü dünyasına çekilmem uzun sürmemiştir sanırım :) Filmden sonra beni bir Orta Dünya merakının sardığını hatırlıyorum. Elfler, insanlar, cüceler ve daha birçoklarına dair sonu gelmeyen araştırmalar, Orta Dünya'nın çeşitli boylardaki haritalarını incelemeler, kendi kendime elfçe öğrenme çabalarım... Okuldu, derslerdi derken bu merak yavaş yavaş sönmeye başladı, edinilen bilgiler unutuldu. Kitap okuma hastalığımın başladığı zamanlarda ise bu merak geri döndü ve bir gün yangın çıksa ilk önce onu kurtarırım dediğim biricik kitabım Yüzüklerin Efendisi'ne kavuştum :) Yüzüklerin Efendisi bitince de Tolkien'in diğer kitaplarını incelemeye başladım. Çoğu okuyucunun, Silmarillion'u okumayan Orta Dünya tarihi hakkında pek bir şey bilmiyordur tarzında düşündüğünü görünce kitap, listemin başındaki yerini aldı. Fiyatı nedeniyle uzunca bir süre kavuşamadık. Ama sonunda gözümü karartıp sepete eklemiş bulundum ;) Kitaplığımda da biraz bekledi. Daha sonra zeki(!) bir arkadaşımın tavsiyesiyle -Önce Silmarillion'u oku, Húrin'in Çocukları'nı daha iyi anlarsın.- Húrin'in Çocukları'nı okumak yerine Silmarillion'a başladım ve Húrin'in Çocukları ile ilgili bol bol spoiler edinmiş oldum...

16 Eylül 2012 Pazar

Tanıtım: Jessica Spotswood - Günahkar Doğan (The Cahill Witch Chronicles, #1)


   Aspendos Yayınevi'nin çıkan son kitabı Günahkar Doğan, distopya ve YA etiketleriyle raflardaki yerini aldı. 

13 Eylül 2012 Perşembe

Tanıtım: E.L. James - Grinin Elli Tonu (Fifty Shades, #1)


   2011 yazında Amerika'da basılan ve günümüze kadar milyonlar satan Fifty Shades of Grey(Grinin Elli Tonu) sonunda Türkiye'de!

9 Eylül 2012 Pazar

Türkiye'nin İlk Blog Turu'na Hazır Mısınız?


   Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen, 10 bloggerın katılımıyla oluşturulan bu etkinlikte neler yok neler... Alıntılardan kitap yorumlarına, çekilişlerden ön okumaya, röportajdan yazar tanıtımına kadar her şeyi bulabileceğiniz blog turunun ilk kitabı Dex Yayınları'ndan çıkmış olan RUHSUZ.

8 Eylül 2012 Cumartesi

Tanıtım: N.K. Jemisin - Yüz Bin Krallık (The Inheritance Trilogy, #1)


   Yine bir Dex harikasıyla karşınızdayım :) Öncelikle kapağına vuruldum. Daha sonra konusunu okudum ve hoşuma gitti. Alınacaklar listeme başka bir Dex kitabını daha ekliyorum ;)
   Konusu ise şu şekilde;

Yorum: Anne Rice - Pandora (New Tales of the Vampires, #1)


Kitabın Adı: Pandora
Yazarı: Anne Rice
Yayınevi: Martı Yayınları
Orijinal Adı: Pandora
Çeviri: İlkin İnanç
Basım Yılı: Mayıs 2007, 1. Basım
Sayfa Sayısı: 378

   Anne Rice'ın, The Vampire Chronicles adlı serisine başlamadan çok önce okumayı düşündüğüm bir kitaptı aslında. Araya sürekli başka kitaplar girince listemde sonlara düştü. 6 ay önce, kitapçıdan çıkarken bir baktım Pandora'yı alıvermişim :D

4 Eylül 2012 Salı

Yorum: Anne Rice - Şeytanla Dans (The Vampire Chronicles, #5)


Kitabın Adı: Şeytanla Dans
Yazarı: Anne Rice
Yayınevi: Martı Yayınları
Orijinal Adı: Memnoch The Devil
Çeviri: Bahar Çelik
Basım Yılı: Ekim 2011, 1. Basım
Sayfa Sayısı: 632

   Kitap, kitaplığımın okunmayı bekleyenler bölümünde en arkada kaldığından gözümden kaçmış. Kitaplığımı düzenlerken bir baktım, bu biricik Anne Rice'cığım bana göz kırpıyor. Hemen elime aldım ve Lestat'ın dünyasına adım attım :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...